Апарат для інтенсивної реанімації новонароджених

ЛВ
Львів
Потрібно1125000грн.
Зібрано1087950грн.

Часто трапляються випадки, коли здорові доношені дітки народжуються з ушкодженнями, отриманими саме під час пологів (перинатальними ушкодженнями)...Ці ушкодження можуть спричинити стан коми, різного ступеню дитячий церебральний параліч (ДЦП), втрату слуху/зору, значну затримку розумового розвитку, зниження противірусного імунітету та інші ускладення, пов'язані з недостатнім насиченням киснем клітин мозку новонародженої дитини.

Cьогодні у світі широко застосовується метод лікувальної гіпотермії для реанімації новонароджених немовлят, щоб уникнути або зменшити такі наслідки перинатальних ушкоджень. З використанням апарату-охолоджувача та покривала з вмонтованими трубками, по яких циркулює охолоджена апаратом вода, поступово знижують температуру тіла дитини і таким чином зупиняється процес руйнування клітин, а процес регенерації водночас відбувається інтенсивно. Це дає можливість уникнути розвитку важких форм інвалідності дітей, а в деяких випадках навіть врятувати від летальних наслідків.

До прикладу, за статистичними даними 2015 року у Львівській області народилось близько 30 тис.немовлят. У 340 випадках новонароджені отримали перинатальні ушкодження - гіпоксично-ішемічні ураження центральної нервової системи. У зв'язку з високою вартістю обладнання метод лікувальної гіпотермії застосовують лише у кількох лікарнях України.

Його впровадження у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Львівської міської дитячої клінічної лікарні (вул. П.Орлика, 4) та поширення інформації про результати сприятиме зниженню рівня інвалідності серед новонароджених та полегшенню соціальної адаптації дітей з середніми та легкими формами уражень.


Деталі Проекту

Завдяки пожертвам працівників SoftServe та співфінансуванню з бюджету компанії SoftServe, а також коштам, які вдалось зібрати підчас SoftServe Вертепу і за фінансової підтримки компанії Perfectial , ТзОВ "Техніка для Бізнесу" , а також компанії ELEKS наш проект вдалось втілити в життя :) 6 вересня наш Благодійний Фонд 'Відкриті Очі' офіційно передав обладнання для лікувальної гіпотермії новонароджених у відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Львівської міської дитячої клінічної лікарні!

Сучасний апарат ВLАNКЕТRОL III (США) та 5-канальний енцефалограф EEG CFM [aEEG] з відеоспостереженням (Польща) тепер рятуватиме життя та здоров'я дітей Львова та сусідніх областей. До цього моменту в Україні було лише 3-4 лікарні, де протягом останніх років надавалось інноваційне лікування та застосовувалась лікувальна гіпотермія. Проте, обладнання доставили в лікарню декілька місяців тому, щоб лікарі могли підготувати працівників відділення та завершити всі офіційні процедури до дня офіційного старту. Станом на день офіційного старту, 9 маленьких пацієнтів вже пройшли лікування за допомогою цього обладнання!

Уражені клітини організму дитини продовжують руйнувати здорові клітини, якщо вчасно (впродовж 6 годин після народження) не почати гіпотермічне лікування. Воно призводить до припинення процесу руйнування клітин та дозволяє молодому організму інтенсивно регенерувати. В клініках США та країн Європи метод лікувальної гіпотермії успішно застосовується вже понад 10 років.

Що таке лікувальна гіпотермія? – це поступове охолодження тіла новонародженної дитини до температури 33-34оС впродовж 72 годин від моменту народження. Це охолодження відбувається з використанням апарату-охолоджувача та покривала з вмонтованими трубками, по яких циркулює охолоджена апаратом вода. Невід’ємним елементом також є енцефалограф, який фіксує показники діяльності головного мозку, що дозволяє здійснювати своєчасне та правильне регулювання лікувального процесу. Стабільне зниження температури тіла впродовж визначеного часу зупиняє процес руйнування клітин і дає можливість уникнути розвитку важких форм інвалідності дітей.

Результатами застосування лікувальної гіпотермії є:

 • Легші форми ДЦП по відношенню до первинної форми на момент початку лікування. При належній реабілітації дитина може повністю вилікуватись (легка форма ДЦП), легше пройти соціальну адаптацію (середня форма ДЦП)
 • Збільшення кількості випадків виходу з коми
 • Зниження ступеню гіпоксії від важкого до помірного-важкого, середнього, легкого ступеню

Основний результат лікування цим методом – це зменшення рівня інвалідності серед новонароджених та соціальна адаптація дітей з середніми та легкими формами уражень.

Основні заходи проекту:

 1. Купівля обладнання (Україна, Польща)
 2. Навчання медичного персоналу відділення (Україна, Польща)
 3. Брифінг для ЗМІ

Впровадження цих заходів матиме наступні результати:

 1. Придбаний апарат лікувальної гіпотермії (марки Blanketrol III 233 System Hyper / Hypothermia)
 2. Придбаний комплект покривал з охолоджувальною системою (марки KoolKit Neonate)
 3. Придбаний енцефалограф
 4. Зменшення рівня інвалідності та смертності серед новонароджених (спричинених ушкодженнями під час пологів)
 5. Підвищення кваліфікації медперсоналу відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Львівської міської дитячої клінічної лікарні (35 осіб)
 6. Поширення практики застосування лікувальної гіпотермії в Україні