Врятуємо зір немовлятам

ЛВ
Львів
Потрібно24375грн.
Зібрано24375грн.

Ретинопатія новонароджених (РН) займає одне з перших місць у переліку причин дитячої інвалідності по зору та виявляється серед всіх недоношених немовлят, що вижили, в 9-47 % випадків, а серед глибоко недоношених - в 59-90 % випадків. У дітей з масою тіла менше 800 г при народженні частота РН досягає більш 90 %. В основі цієї хвороби незавершеність формування очного яблука, сітківки та її судинної системи. Відбувається відшарування сітківки. Як правило, діяти слід негайно, оскільки хвороба може прогресувати дуже стрімко (протягом декількох годин). Якщо в цей момент не провести операцію, то дитина може втратити зір назавжди.

У Львівській обласній клінічній лікарні (вул. Чернігівська, 5), зокрема у її відділеннях, де опікуються передчасно народженими дітками, необхідного бінокулярного налобного електричного офтальмоскопа чи ретинальної камери для проведення вище зазначеної невідкладної операції. Тому немовлят реанімобілем транспортують у лікарню «ОХМАТДИТ» м. Києва (впродовж 2015 року було транспортовано 20 немовлят для хірургічного лікування ока). Проблема полягає в тому, що часто народжуються недоношені дітки з дуже маленькою вагою і їх важкий стан не дозволяє транспортування у Київ.

Благодійний фонд "Немовля", відновлений батьками маленьких пацієнтів при Львівській обласній клінічній лікарні, організував збір коштів на придбання такого бінокулярного електричного офтальмоскопа. За допомогою сайту Української біржі благодійності зібрали необхідні 100 тис.грн. на його придбання. Але для застосування цього обладнання також потрібен комплект спеціальних лінз. Саме їх придбання було забезпечено з бюджету Благодійного фонду "Відкриті очі".

Завдяки цьому обладнанню тепер Львівська обласна клінічна лікарня має змогу своєчасно провести всі необхідні заходи на місці та зберегти зір близько 800 маленьким пацієнтам щороку!


Деталі Проекту

Обладнання отримано і включено до майнового переліку ЛОКЛ та закріплене за відділеннями інтенсивної терапії новонароджених та патології недоношених новонароджених дітей. Діагностику та лікування буде здійснювати один із офтальмологів ЛОКЛ.

Постачальником обладнання є компанія "Сіместа ВААЛ".